Türkçe - İngilizce
İngilizce - Türkçe
SÖZLÜK

Görüş ve
önerileriniz için
ZİYARETÇİ DEFTERİ
Ingiltere ve Londra Hakkında Faydalı Bilgiler


Londra

Aşağıdaki bilgiler eğer İngiltere'ye seyahat etmeyi düşünüyorsanız ya da burayı ziyaretiniz süresince faydalı olabilir.

Birleşik Krallık kısaca UK olarak kısaltılmıştır ve Büyük Britanya, Kuzey İrlanda'dan oluşur. Büyük Britanya GB olarak kısaltılmıştır ve İngiltere, Galler ve İskoçya'dan oluşur. Birleşik Krallığın Başkenti Londra, Galler'in Cardiff, İskoçya'nın Edinburgh ve Kuzey İrlanda'nın Belfast'tır.

UK zengin farklılıklarıyla bir çok kültürün toplandığı bir toplumdur, büyük kasaba ve şehirlerde, özellikle Londra'da bu daha çok belirgindir.

Yaygın olan din Hristiyanlık olmasına rağmen, bütün büyük dünya dinlerinin örnekleri vardır ve hoş görü ile karşılanmaktadır.

Domuz eti her yerde bulunur ve hazır yiyeceklerin içinde diğer etlerle birlikte karışık olarak bulunabilir. Bu sizin için önemli ise hazır yiyecekleri yemeden önce içindekiler yazısını kontrol ediniz.

Sigara ve tütünden imal edilmiş ürünler İngiltere'de çok pahalıdır. Bunları almanın en küçük yaş sınırı 16'dır. Sigara içilmeyen halka açık yerlerin ve resmi kurumların sayısı her geçen gün dahada artmaktadır. Alkollü içecek alabilmenin en küçük yaşı 18'dir.

İngiltere'de araçlar soldan sürülür.

Birleşik Krallıkta Martın son Pazar günü ile Ekim ayının son Pazar günü arasında Britanya Yaz zamanı (BST) uygulanır ve diğer zamanlarda ise Greenwich zamanı (GMT) uygulanır. Mart ayında saatler 1 saat ileri alınır ve Ekim'de 1 saat geri.

Birleşik Krallıkta üç dişli priz kullanılır ve elektrik şebekesinde 240V kullanılmaktadır.

Yukarı

Google
Web
Londra Turu
Lütfen aşağıdaki listeden görmek istediğiniz web sitesini seçiniz.


Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Linkler | Hakkımızda | Reklam | Gizlilik Sözleşmesi
Copyright © 2007 Angora Design. All rights reserved.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS! Page copy protected against web site content infringement by Copyscape